Глобальна безпека Європи у контексті воєнного стану в Україні охоплює низку аспектів, пов’язаних із історією, географією та поточними геополітичними реаліями. Українські громади, співпрацюючи зі службами цивільного захисту, здобули унікальний досвід захисту цивільного населення, який сьогодні не має аналогів у світі та може бути застосований у багатьох європейських країнах. Війна в Україні стала не лише локальним викликом, але й загрозою для глобальної стабільності. Разом із тим сучасні обставини вимагають впровадження нових підходів, всеохопної співпраці та міжнародної підтримки.

Міжнародний безпековий форум Europe Civil Security, який відбувся у Варшавському Експоцентрі WARSZAWSKIE CENTRUM EXPO XXI 21 травня 2025 року (https://security.kyiv.ua/), привернув увагу до ключових питань безпеки. Організаторами заходу стали Державна служба України з надзвичайних ситуацій, служби цивільного захисту країн ЄС, асоціації органів місцевого самоврядування України та Європейського Союзу, а також Європейська комісія в межах Європейського механізму цивільного захисту (UCPM). У форумі взяла участь к.н. з держ. упр., с.н.с. Бородіна О.А., яка представила Державну установу «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України».

Програма форуму включала спілкування з провідними експертами у сфері безпеки, представниками громад та органів влади України. Учасники взяли участь у кількох тематичних панельних дискусіях, де були представлені успішні приклади реалізованих проєктів. Також у рамках заходу відбулася демонстрація інноваційних безпекових рішень, розроблених світовими лідерами та провідними українськими виробниками. Форум, який організували за фінансової підтримки Європейського Союзу, став платформою для промоції українських громад серед європейських стейкхолдерів із метою розвитку багатогранних безпекових ініціатив.
Унікальний досвід України у боротьбі за незалежність і відстоюванні територіальної цілісності є ключовим елементом у формуванні безпекової архітектури Європи та міжнародних відносин. Europe Civil Security дає країнам Європи можливість ознайомитися з неповторним українським досвідом та спільними зусиллями створити ефективні механізми для реагування на сучасні виклики, що є важливою складовою нашої перемоги.