Співпраця з EPLO/Cooperation with EPLO

ЄВРОПЕЙСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА (ЕОПП) /

EUROPEAN PUBLIC LAW ORGANISATION (EPLO)eplo_logo

Європейська організація публічного права (ЄОПП) розпочала діяльність 21 червня 2007 р. в якості міжнародної організації за ініціативи Грецької Республіки. Вона є наступницею Європейського центру публічного права, створеного у 1995 р. як міжнародна неприбуткова організація.

Засновниками ЄОПП є уряди Грецької Республіки, Італійської Республіки та Республіки Кіпр.

Штаб-квартира Організації розташована у м. Афіни, Грецька Республіка.

До складу ЄОПП входять 15 країн, що приєдналися до міжнародної Угоди про заснування та Статуту ЄОПП; до складу Ради директорів ЄОПП нині входять 70 членів, якими є 6 міжнародних організацій, 63 державні та наукові установи, вищі навчальні заклади з усіх континентів світу. Процес розширення членства продовжується.

У грудні 2016 року ЄОПП та Інститут економіко-правових досліджень НАН України підписали Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає налагодження співпраці.

ЄОПП нині працює у 73-х країнах – Австралії, Австрії, Азербайджані, Албанії, Алжирі, Аргентині, Афганістані, Бангладеш, Барбадос, Бєларусь, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Великобританії, Вірменії, В’єтнамі, Гані, Греції, Грузії, Гватемалі, Єгипті, Естонії, Індії, Ізраїлі, Ірані, Іспанії, Італії, Йорданії, Канаді, Казахстані, Кіпрі, Колумбії, Колишній Югославській республіці Македонія, Кубі, Кувейті, Латвії, Ліван, Лівії, Литві, Люксембурзі, Мальті, Маврикії, Мексиці, Молдові, Марокко, Нідерландах, Німеччині, Нікарагуа, Пакистані, Палестині, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, Росії, Сербії, Сирії, Словаччині, Словенії, Сомалі, Судані, Таїланді, Трінідад і Тобаго, Тунісі, Туреччині, Угорщині, Україні, Фіджі, Франція, Хорватії, Чехії, Чилі, Чорногорії, Швейцарії.

Організація має 4 філії: в Румунії, Молдові, Вірменії, Греції (на Криті), та 9 регіональних офісів: в Україні (мм. Одеса та Маріуполь), Боснії та Герцеговині, Словаччині, Нікарагуа, Мексиці, Ірані, Бельгії та Швейцарії.

ЄОПП активно співпрацює з міжнародними організаціями і, зокрема, має статус міжнародного наглядача в Міжнародній організації праці та Всесвітній організації інтелектуальної власності.

Мета діяльності ЄОПП – просування європейських цінностей у світі – демократія, верховенство права та права людини через європейське право та управління в процесі діалогу між цивілізаціями.

Здебільшого ЄОПП зосереджується на діяльності в сфері публічного права, у т ч. національного, порівняльного і європейського публічного права, права в галузі прав людини (вкл. захист прав жінок, дітей, вразливих верств населення, жертв злочинів, мігрантів та ін.), екологічного права, міжнародного права, кримінального права тощо.

ЄОПП визначено 4 основних напрями діяльності – дослідження, освіта і навчання, технічне співробітництво, інституційне будівництво, публікації.

ЄОПП організовує і підтримує наукові дослідження та освітню діяльність, спрямовану на навчання молоді та підвищення рівня підготовки фахівців у галузі права і управління, зміцнення демократичних інститутів в Європі і у всьому світі через розвиток співпраці і надання правових консультацій національним органам влади.

Структура та керівництво ЕОПП

ЄОПП очолює директор – п. Спиридон ФЛОГАІТІС, доктор юридичних наук, професор Афінського університету, суддя Державної ради (Вищого адміністративного суду, Греція).

Він є Кавалером Ордену Почесного легіону Французької Республіки та Лицарем Ордену “За заслуги” Італійської Республіки.

Вільно володіє англійською, французькою, німецькою, італійською, грецькою.

Керівним органом ЕОПП є Рада директорів (РД), яка складається з представників членів Організації: міжнародних організацій (у т.ч. Європейській Союз і Рада Європи), органів влади, наукових і вищих навчальних установ. Президентом РД є проф. С. Флогаітіс. Рада директорів збирається на щорічні засідання у вересні кожного року, під час яких здійснюється оцінка діяльності попереднього року та планування на наступний рік.

З 2017 р. відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між ЄОПП та ІЕПД НАНУ проф. В.А. Устименко, директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України, братиме участь у роботі Ради директорів ЄОПП.

Європейська група публічного права (ЄГПП) (www1.eplo.eu/council; egpl.eplo.eu) є Науковою радою ЄОПП. Зокрема, її пропозиції призвели до заснування самої ЄОПП, Європейської академії публічного права, серії періодичних видань ЄОПП. Президентом ЄГПП є проф. Сабіно Кассезе, почесний професор Римського університету Ла Сапієнза, суддя Конституційного Суду Італійської Республіки (у відставці).

ЄГПП об’єднує провідних науковців у сфері права, суддів та юристів-практиків. ЄГПП аналізує загальносвітові та загальноєвропейські правові проблеми доктринального характеру, що виникають на тлі глобалізації, політико-економічних і соціально-культурних подій, тенденції розвитку міжнародного та європейського права, їх вплив на національний державний і правовий контекст.

ЄГПП проводить щорічні тематичні міжнародні науково-правові конференції для обміну думками та формування спільних підходів до вирішення проблем. Матеріали конференцій публікуються в періодичному виданні “Європейський огляд публічного права”.

На засіданні 2016 року за рекомендацією проф. С. Флогаитиса проф. В.А. Устименка, директора Інституту економіко-правових досліджень НАН України, обрано до складу Європейської групи публічного права.

Під егідою ЄОПП працює декілька структурних ініціатив:

Академія європейського публічного права,

Школа європейського права та управління,

Літня школа глобального права та управління,

Інститут глобального управління та політичних інновацій,

Академія прозорості та прав людини,

Інститут юстиції та професійного зростання,

Інститут Середземномор’я,

Грецький центр європейських досліджень,

Європейський інститут менеджменту та ін.

На їх базі постійно проводяться міжнародні наукові та науково-освітні заходи; їх учасники мають можливість отримувати дипломи міжнародного зразка. Навчання відбувається англійською та/або французькою, грецькою мовами. Відбір учасників відбувається на конкурсній основі за результатами розгляду аплікаційних заяв. ЄОПП може надавати стипендії.

Видання ЄОПП: з 2013 року ЄОПП є самостійним видавником „Європейського огляду публічного права”, його спеціальних та інших періодичних видань. „Європейський огляд публічного права„ супроводжується 4-мя спеціальними виданнями: “Серія з Європейського публічного права”, “Європейські дослідження”, “Серія Академії європейського публічного права”, “Серія європейського природоохоронного права”.

Інші періодичні видання ЄОПП: “Центрально- та Східноєвропейські правові дослідження”, “European Politea”.

Представники організацій-членів ЄОПП мають можливість публікувати свої наукові праці у всіх її виданнях.

Згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між ЄОПП та ІЕПД НАНУ проф. В.А. Устименко, директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України, є членом Ради редакторів періодичного видання ЄОПП “Центрально- та Східноєвропейські правові дослідження”.

Проф. С. Флогаітіс є членом Редакційної колегії журналу Інституту економіко-правових досліджень НАН України „Економіка і право”.