Спільний проект з Фондом Фрідріха Еберта

СПІЛЬНИдля СайтаЙ ПРОЕКТ 2017 р.

Інституту економіко-правових досліджень НАН України і Фонду Фрідріха Еберта щодо проведення досліджень та конференції на тему:

«ДОСВІД ОБЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД НА СХОДІ УКРАЇНИ: ЕКОНОМІКО ПРАВОВІ АСПЕКТИ»

Інститут економіко-правових досліджень НАН України (проф. УСТИМЕНКО) та Представництво Фонду Фрідріха Еберта в м. Київ (д-р БУБЕ) погодили проект спільної діяльності під робочою назвою «Досвід обєднання територіальних громад на Сході України: економіко-правові аспекти». В основі реалізації проекту будуть емпіричні методи досліджень, такі як інтерв’ювання мерів, управлінців, бізнесменів та інших громадян, а також кабінетні дослідження науковців. Головною метою проекту є вивчення наслідків впровадження пакету реформ у сфері децентралізації, які Україна почала у 2015 році, з особливим акцентом уваги на хід їх реалізації в областях Східної і Південно-Східної України.

Серед низки питань вивчатимуться, зокрема такі: Чи призвело запровадження нових обов’язків на місцевому рівні до збільшення участі громадян у вирішенні питань їх життєдіяльності? Чи поліпшується кількість та якість комунальних послуг? Чи належним чином надходять державні фінанси для цілей, передбачених новим законодавством? Чи належним чином сформульовані норми відповідних законів, щоб більш ефективно забезпечувати реалізацію потреб місцевих громад? ін.

Дослідження стосуватимуться територіальних громад, що вже обєднані або є кандидатами на обєднання, які розглядатимуться як приклади для вивчення ефективності зусиль Уряду України щодо децентралізації на місцях.

Часові рамки виконання досліджень і проведення конференції у рамках проекту, а також презентації результатів досліджень для громадськості і засобів масової інформації (можливо, включаючи публікацію матеріалів конференції) виглядатимуть наступним чином: з лютого по квітень 2017 року: розробка робочих тем, вимог і планів здійснення науково-дослідних робіт, формування груп фахівців для виконання робіт за різними темами проекту; перші поїздки в обрані ОТГ; з квітня по червень 2017 року: кабінетні дослідження та поїздки в ОТГ для проведення інтерв’ю з метою збору інформації на місцях, підготовка проектів звітів/ аналітичних матеріалів за темами досліджень для обговорення в робочих групах, тощо; з липня по серпень 2017 року: проведення засідання експертів /круглого столу в м. Києві для загального представлення та обговорення попередніх результатів досліджень, подальше доопрацювання матеріалів досліджень; вересень 2017 року: науково-практична конференція у м. Києві за результатами проекту; з жовтня по листопад 2017 року: підготовка та публікація матеріалів науково-практичної конференції.