ВПЕРШЕ: «ТИЖДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ В СФЕРІ БІЗНЕСУ» у співпраці між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Державною установою «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України»

image11 – 18 червня 2021 року вперше в Україні проводиться «Тиждень прав людини в сфері бізнесу» з нагоди 10-річчя Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини.

Заходи ініційовані та організовані Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини спільно з Центром перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України» і Міжнародною лабораторією з бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Програма «Тижня прав людини в сфері бізнесу» включатиме різноманітні форми он-лайн взаємодії з суспільством – публічними службовцями, представниками експертного, наукового та  бізнес середовища, громадських об’єднань, студентства і міжнародних організацій.

У центрі уваги – поширення інформації про Керівні принципи ООН з питань бізнесу та прав людини та інші пов’язані з ними міжнародні документи ООН, Ради Європи, Організації економічного співробітництва та розвитку, Європейського Союзу, а також питання їх імплементації в законодавство і практику України шляхом реалізації § 16 «Забезпечення дотримання прав людини в процесі ведення господарської діяльності» Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої Указом Президента України від 24 березня 2021 року № 119/2021.

Серед іншого, з відео-зверненнями та презентаціями виступатимуть Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова та директор Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України», член Президії НАН України професор Володимир Устименко; буде  оголошено Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Соціально відповідальне ведення бізнесу – складова сталого розвитку», проведено експрес-опитування, навчальний семінар, експертне обговорення, тематичну вікторину.

Щодня впродовж «Тижня прав людини в сфері бізнесу» на відкритих інформаційних ресурсах будуть розміщуватися нові матеріали, які сприятимуть підвищенню обізнаності у цій комплексній тематиці, яка безпосередньо стосується реалізації Цілей сталого розвитку України до 2030 року та, зокрема, модернізації суспільних відносин у сфері господарської діяльності.

Інформація щодо перебігу «Тижня прав людини в сфері бізнесу» буде доступна на офіційному Інтернет-сайті Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України» (http://www.iepd.kiev.ua/) та веб-сторінці Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки (http://www.iepd.kiev.ua/?page_id=6794), Інтернет-сайті та сторінках соціальних мереж Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (https://ombudsman.gov.ua/ua/all-news/, https://www.facebook.com/watch/denisovaombudsman/).

Інформація про початок Тижня прав людини у сфері бізнесу, присвячений 10-річчю Керівних принципів ООН з бізнесу і прав людини на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  – https://ombudsman.gov.ua/ua/all-news/pr/tizhden-prav-lyudini-u-sferі-bіznesu,-prisvyachenij-10-rіchchyu-kerіvnix-princzipіv-oon/