17 липня 2018 року у місті Краматорськ Донецької області відбувся тематичний круглий стіл «Сучасний стан розвитку економіки Донецького регіону: проблеми та шляхи їх вирішення». Цей захід став черговим етапом виконання Інститутом економіко-правових досліджень НАН України, Фондом ім. Фрідріха Еберта та Асоціацією вчених-внутрішньо переміщених осіб спільного науково-дослідницького проекту «Економіко-правові засоби стимулюючого спливу на розвиток Донбасу».
Круглий стіл зібрав 27 учасників. З боку Донецького регіону на ньому було представлено виступи від представників Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (сектор у Донецькій області), Донецької обласної державної адміністрації (департаменти економіки, розвитку базових галузей промисловості, агропромислового комплексу та розвитку сільських територій), Донецької торгово-промислової палати, Донецької обласної ради професійних спілок, Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області, Донецького Центру Розвитку місцевого самоврядування програми «U-LEAD з Європою», Краматорської міської ради, державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Донецькій області», Краматорської міської громадської організації «Фонд розвитку громади». Особливу зацікавленість захід викликав у ДонОДА, яка надіслала для участі 9 представників. Найбільшу активність проявили співробітники департаменту економіки: на відкритті для привітання від державної адміністрації в цілому слово взяла заступник директора департаменту – начальник управління економіки соціальної сфери та розвитку територій Великоцька Наталя Валеріївна. Також повідомлення щодо проблем розвитку регіональної економіки та перспектив їх вирішення зробила заступник начальника управління-начальник відділу регіональних фінансових ресурсів Волошина Маргарита Олексіївна.
Незважаючи на те, що усі учасники брали участь у дискусії, особливо обговорюваними стали доповіді наступних спікерів.
Назаренко Алла Володимирівна, завідувач Сектору Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України у Донецькій області розповіла про проблеми, викликані тимчасовою окупацією, можливі шляхи відновлення економічних зв’язків, розірваних у результаті конфлікту, роль внутрішньо переміщених осіб у цьому процесі, та необхідні зрушення.
Братченко Яна Валеріївна, начальник юридичного відділу Донецької торгово-промислової палати, окреслила найважливіші проблеми, з якими стикаються підприємці регіону, та запропонувала низку рішень для їх подолання.
Микитенко Євген Вікторович, начальник Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області, визначив взаємозв’язки між сучасною економікою Донецького регіону та станом міграційних процесів в області.
Колодезний Артем Сергійович, радник з питань регіонального розвитку Донецького Центру Розвитку місцевого самоврядування програми «U-LEAD з Європою» розповів про кращі практики стратегічного планування у процесі розвитку економіки, та досвід їх застосування в Донецькій області.
Важливий внесок зробила у дискусію участь підприємців. Так, значний інтерес викликала доповідь засновника ТОВ «Ферма 3Д» Гакова Сергія Олександровича, який розповів, з якими проблемами наразі стикається інноваційний бізнес в Україні в цілому та в Донецькій області зокрема, поділився власними рішеннями успішного розвитку стартапів та баченням перспективних напрямів розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні.
У цілому всі учасники багато уваги приділяли питанням пом’якшення негативних наслідків конфлікту для економіки області, відновлення втрачених та встановлення нових економічних зв’язків. Найбільше лунали пропозиції щодо необхідності створення особливих умов для ведення підприємницької діяльності у регіоні, що постраждав від конфлікту, підтримки малого та середнього бізнесу, забезпечення сталого розвитку.