Директор Інституту Володимир Устименко привітав Донецький юридичний інститут МВС України з 55-річним ювілеєм

ДЮІ 52016 рік є визначним в історії Донецького юридичного інституту МВС України. 28 квітня 2016 року 55 років з Дня заснування навчального закладу. Протягом ювілейного року в інституті заплановані і проходять  заходи за усіма напрямами діяльності вишу (наукового, виховного, спортивного та інших спрямувань).

27 квітня 2016 року у Донецькому юридичному інституті МВС України відбулося розширене засідання Вченої ради інституту за участю всього науково-педагогічного та адміністративно-командного складу, перед яким було проведено випуск слухачів заочної форми навчання за державним замовленням із врученням дипломів бакалавра, які містили ювілейний знак інституту, присвячений 55-річчю з Дня заснування навчального закладу.

(переглянути відео)

ДЮІ 1

28 квітня 2016 року в Храмі святого мученика Іоанна Воїна його настоятелем доктором філософії, протоієреєм, отцем Валентином Очковським за благословенням митрополита Єфрема владики Криворізького і Нікопольського із колективом Донецького юридичного інституту МВС України було проведено подячний молебень до 55 річниці з Дня заснування навчального закладу, після якого була проведена панахида за загиблими під час виконання службових обов’язків працівниками органів внутрішніх справ та випускниками навчального закладу, першими керівниками та колегами, яких вже немає поруч із нами. По завершенню заходів відбулося покладення квітів до пам’ятного знаку випускникам-правоохоронцям, які загинули під час виконання службових обов’язків.

ДЮІ 4

Також на сьогодні вже проведено низку заходів до ювілею. Зокрема, конкурси наукових робіт, круглі столи, спортивні змагання та ін.

Одним із таких заходів, що проводиться під егідою 55-річчя з Дня заснування навчального закладу, є проведення міжнародної науково-практичної конференції «Донецький юридичний інститут: 55 років на теренах освіти і науки», яка відбулася 13 травня 2016 року в Головному корпусі Донецького юридичного інституту МВС України за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Революційна, 21.

Донецький юридичний інститут продовжує активну співпрацю з вишами України і світу. Саме завдяки  нашій плідній співпраці на міжнародну науково-практичну конференцію запрошено науково-педагогічних працівників та науковців, аспірантів, студентів, слухачів та курсантів вищих навчальних закладів, в тому числі й закордонних.

До редакційної колегії конференції надійшло близько 200 доповідей від вчених та практиків, які, зокрема, представили 16 вищих навчальних закладів України, Республіки Білорусь, Польщі, Чехії, Молдови, Таджикистану тощо. Серед учасників конференції 37 докторів юридичних наук та понад 60 кандидатів юридичних наук. Також серед учасників конференції – представники Верховної Ради України, Національної поліції України, суддівського та адвокатського корпусів, духовенства та ін.

Відкрив роботу конференції та привітав її учасників ректор Донецького юридичного інституту МВС України, доктор наук з державного управління, професор, Заслужений юрист України Бесчастний Віктор Миколайович. Він зазначив, що і сьогодні, у складні часи для країни та вишу, незмінним пріоритетним завданням Донецького юридичного інституту є підготовка висококваліфікованих юристів та фахівців для Національної поліції України. Реформування МВС України обумовило значні зміни у системі підготовки курсантів, студентів та слухачів вишу, спрямовані на наближення навчання до сучасних потреб практики, забезпечення успішної адаптації випускників до реалій сьогодення тощо. Виш-переселенець успішно інтегрується у освітній простір Дніпропетровщини та гордо несе ім’я відомчого навчального закладу, який залишився вірним присязі та Україні. На сьогодні силами співробітників інституту вже налагоджено навчальний процес у головному корпусі інституту на вул. Революційній, 21. Наразі триває підготовка до нового навчального року  цілісного комплексу для підготовки фахівців для Національної поліції України на вул. Співдружності, 92а. Буремні події на сході ще більше згуртували наш колектив, і сьогодні, у 55 річницю навчального закладу, нам дуже приємно зустрічати наших друзів та колег у гостинному місті Кривий Ріг, у стінах Донецького юридичного інституту МВС України.

Із вітальними промовами виступили численні поважні гості заходу – Вілкул Юрій Григорович – Криворізький міський голова, Жовнер Артем Борисович – депутат Донецької обласної ради, Устименко Володимир Анатолійович – директор інституту економіко-правових досліджень НАН України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, Алісов Євгеній Олександрович – директор слідчо-криміналістичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, Чернега Оксана Богданівна – ректор Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, доктор економічних наук, професор, Бабін Борис Володимирович – завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор (випускник ад’юнктури інституту 2005 року), Лютий Валерій Васильович – начальник Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, полковник поліції, Клочко Анатолій Миколайович – проректор Харківського національного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, доцент, Обушенко Олександр Миколайович – проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції, Клименко Роман Вікторович – головний спеціаліст управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Донецькій області, майор поліції та Олюха Віталій Георгійович – завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Криворізького факультету Національного університету «Одеська юридична академія», доктор юридичних наук, професор.

ДЮІ 3

Приємною несподіванкою, яка вразила всіх присутніх на конференції, став подарунок від Харківського національного університету внутрішніх справ для бібліотеки Донецького юридичного інституту МВС України з нагоди 55-річчя з Дня заснування нашого навчального закладу. З ініціативи ректора Харківського національного університету внутрішніх справ, полковника поліції, кандидата юридичних наук, доцента Валерія Васильовича Сокуренка за участю його дружнього колективу співробітників, студентів та курсантів бібліотечний фонд нашого рідного навчального закладу поповнився новою сучасною літературою юридичного спрямування у кількості 6000 примірників, які займуть гідне місце на полицях бібліотеки і стануть у нагоді як науково-педагогічному так і студентському загалу. Завдяки такій вражаючій кількості подарованої наукової літератури бібліотека інституту вагомо збільшила свій фонд, який натепер складає 30000 примірників. Ректор Донецького юридичного інституту, професор Віктор Миколайович Бесчастний і весь колектив вишу щиро вдячні за надану суттєву допомогу у примноженні книжкового фонду бібліотеки нашого навчального закладу.

Під час роботи міжнародної науково-практичної конференції «Донецький юридичний інститут: 55 років на теренах освіти і науки» обговорювались питань підготовки кадрів для правоохоронних органів у навчальних закладах зі специфічними умовами навчання в умовах реформування кримінальної юстиції, впровадження міжнародного досвіду підготовки кадрів для правоохоронних органів у діяльність навчальних закладів, психологічного супроводження працівників правоохоронних органів.  Також розглядались – стан, зміст та якість підготовки майбутніх працівників правоохоронних органів, відповідно до міжнародних і вітчизняних стандартів, становлення і розвиток вітчизняного та зарубіжного законодавства у сфері освітніх послуг, що надаються вищими навчальним закладами зі специфічними умовами навчання, науково-методичне забезпечення розвитку професійної юридичної освіти, інноваційні та сучасні педагогічні технології навчання майбутніх правоохоронців, теоретичні та практичні аспекти гуманістичної парадигми в професійній освіті; перспективи організації безперервного навчання у системі вищої освіти МВС України – «Навчання протягом життя»; психологічне супроводження професійного відбору, професійної орієнтації, професійної діяльності працівників правоохоронних органів.

Зокрема, завідувач кафедри історії Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького, доктор історичних наук, доцент Ситник Олександер Миколайович виступив із доповіддю щодо специфіки підготовки майбутніх працівників національного антикорупційної бюро. Європейському аспекту розвитку судочинства України було присвячено доповідь Петрова Євгена Вікторовича – професора кафедри адміністративного права та процесу Юридичного інституту Національного авіаційного університету, доктора юридичних наук, професора.

Представники  вишів системи МВС України акцентували увагу на інноваційних методах навчання у вищій школі (Бабенко Андрій Миколайович завідувач кафедри теорії та історії держави і права Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, доцент, підполковник поліції), закордонному досвіді підготовки поліцейських (Одерій Олексій Володимировичпрофесор кафедри кримінально-правових дисциплін та судових експертиз Донецького юридичного інституту МВС України,доктор юридичних наук, доцент), європейській моделі вищої освіти при підготовці фахівців у сфері протидії відмивання злочинних доходів (Беніцький Андрій Сергійович – завідувач кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського  державного університету внутрішніх справ кандидат юридичних наук, професор) та інших, не менш актуальних напрямах відомчої освіти.

Не залишились поза увагою учасників конференції проблемно-дискусійні питання демократизації та гуманізації суспільства. Зокрема, завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор Бабін Борис Володимировичвисвітлив вітчизняну практику та стандарти європейського суду з прав людини щодо протидії катуванню та жорстокому поводженню.

Учасники конференції констатували, що на сьогодні для правоохоронної вищої освіти набуває актуальності вирішення таких питань, як підвищення якості підготовки фахівців для МВС України, забезпечення їх готовності до кваліфікованих дій у складних реаліях сьогодення. Реалізація таких завдань може бути значно ефективнішою за умов узагальнення та використання досвіду діяльності поліції різних держав, адаптації цього досвіду на національних рівнях, постійної взаємодії у запровадженні новацій у підготовці правоохоронців.

ДЮІ 2

Усі присутні висловили глибоку повагу до стійкості та мужності колективу інституту, наполегливої цілеспрямованості та невичерпному ентузіазму керівництва вишу, та, зокрема, ректора, професора Бесчастного Віктора Миколайовича. Відданість присязі, освітянським та науковим традиціям, видатна історія та потужне сьогодення вишу – це водночас і привід для гордості, і приклад відповідальної позиції інституту. Системність за усіма напрямами діяльності та активна життєва позиція навчального закладу – це ефективні кроки до перспективного майбутнього Донецького юридичного інституту МВС України на освітянських та наукових теренах нашої держави.

За матеріалами групи зв’язків з громадськістю
Донецького юридичного інституту МВС України