26 жовтня відбулось чергове засідання вченої ради Інституту.
Засідання розпочалось з приємних новин. Директору Інституту, члену-кореспонденту НАН України, доктору юридичних наук, професору В.А. Устименку було передано грамоту Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом.
Директору Луганської філії Інституту, доктору економічних наук, професору І.В. Заблодській та старшому науковому співробітнику відділу проблем міжрегіонального співробітництва, кандидату економічних наук, доценту С.І. Гречаній передано Подяки Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації) за сумлінну працю, вагомі наукові здобутки, плідну науково-дослідну роботу, високий професіоналізм та з нагоди 101 річниці Національної академії наук України.
Під час засідання вченої ради було розглянуто питання та прийнято рішення про присвоєння вченого звання професора заступнику директора з наукової рооботи д.ю.н., доценту Р.А. Джабраілову відповідно до Порядку присвоєння вчених звань науковим та науково-педагогічним працівникам, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки від 14.01.2016 р. № 13.
Колектив Інститут ще раз щиро вітає колег! І бажає нових перемог!
На засідання з монографією “Господарсько-правовий інститут публічних закупівель” виступила к.ю.н., учений секретар Інституту В.К. Малолітнева. Монографія присвячена дослідженню господарсько-правового інституту публічних закупівель із визначенням його поняття, структури, принципів, а також функціональних зв’язків з іншими елементами системи господарського права. Особлива увага приділена особливостям формування правового інституту публічних закупівель у праві ЄС та СОТ і виявленню його впливу на національну правову систему. Досліджено проблематику стратегічного використання господарсько-правового інституту публічних закупівель для досягнення «горизонтальних» цілей за різними напрямами державної політики, а саме у сферах охорони навколишнього середовища, енергомодернізації економіки держави, розвитку циркулярної економіки, соціального захисту з окремим акцентом на ролі закупівель у просуванні поваги та захисту прав людини у сфері бізнесу тощо.
З рецензіями на монографію виступили д.ю.н., доцент В.О. Коверзнев, д.ю.н., доцент В.Г. Олюха, а також було подано рецензію д.ю.н., професора В.В. Поєдинок, які позитивно оцінили результати дослідження. З урахуванням пропозицій, представлених у наданих на монографію рецензіях та обговорення, членами вченої ради було прийнято рішення рекомендувати зазначену працю до друку.
Також з монографією «Дозвільні процедури у сфері господарювання: проблеми теорії і практики» виступила к.ю.н. К.І. Апанасенко. Монографія присвячена господарсько-правовому аналізу теоретичних основ, правової природи та основних характеристик дозвільних правовідносин у сфері господарської діяльності. Досліджено складові елементи структури цих правовідносин, джерела їх правового регулювання та практику застосування норм дозвільного законодавства у сфері господарювання. Також у роботі розглянуто специфіку та проблеми правового регулювання дозвільних відносин в окремих галузях державного регулювання господарської діяльності й обґрунтовано законодавчі пропозиції щодо вдосконалення норм дозвільного законодавства у сфері господарювання.
З рецензіями на монографію виступили д.ю.н., доцент В.О. Коверзнев, д.ю.н., доцент Б.Г. Розовський,, а також було подано рецензію д.ю.н., професора В.В. Рєзнікової, які позитивно оцінили результати дослідження. З урахуванням рекомендацій, представлених у наданих на монографію рецензіях та обговорення, членами вченої ради було високо оіцнено отримані результати дослідження та прийнято рішення рекомендувати зазначену працю до друку.
Рішенням вченої ради було порушено клопотання про висунення к.ю.н. А.О. Сошникова на здобуття державної іменної стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.
Також на засіданні було розглянуто низку питань організаційного характеру.