28 квітня 2026 року відбувся Регіональний форум партнерських громад «Черкащина на шляху євроінтеграції: виклики та можливості», який був проведений за ініціативи ГО «Асоціація «Відродження та розвиток». Захід відбувається у рамках проєкту «Експертна допомога на шляху євроінтеграції: стратегічне планування розвитку громад Черкащини» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження». Захід був присвячений обговоренню актуальних питань європейської інтеграції України, інституційної готовності органів місцевого самоврядування до виконання вимог ЄС, а також сучасних викликів стратегічного планування розвитку громад.

У межах форуму д.е.н., професор, директор Луганської філії Інституту Інна Заблодська представила доповідь «Architecting_Ukraine’s_EU_Integration». Доповідь була присвячена формуванню архітектури інтеграції України до Європейського Союзу в умовах сучасних викликів. Основну увагу зосереджено на адаптації національного законодавства до права ЄС, інституційній спроможності держави та ролі стратегічного планування на всіх рівнях управління. Висвітлено ключові досягнення 2025 року, серед яких високий рівень виконання зобов’язань, завершення скринінгу законодавства, підготовка переговорних позицій та залучення значної міжнародної фінансової підтримки. Окрему увагу було приділено впровадженню цифрових інструментів моніторингу реформ, а також подальшим крокам у межах адаптації законодавства України до права Європейського Союзу.

Участь у форумі сприяла обміну професійним досвідом, поглибленню знань у сфері євроінтеграційних процесів та налагодженню міжінституційної співпраці. Окремо підкреслено зростаючу роль громадянського суспільства у процесах євроінтеграції та необхідність комплексного підходу до забезпечення стійкого розвитку держави.
