Луганська філія

Луганська філія

ДУ “Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України”

Луганська філія Державна установа “Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України” є єдиною науковою установою Національної академії наук України в Луганській області, яка проводить наукові та аналітичні дослідження, спрямовані на розв’язання економічних і соціальних проблем розвитку східних регіонів країни. Науковці понад 50 років здійснюють об’єктивні та незаангажовані комплексні дослідження на стику двох суспільних наук – економіки та права. Основними завданнями філії є проведення наукових і прикладних положень задля розбудови регіональної економіки та активізації міжрегіонального співробітництва, сприяння реалізації ефективної державної регіональної політики. Луганська філія є структурним підрозділом ДУ «Інститут економіко-правових досліджень НАН України ім. В.К. Мамутова НАН України», але не є юридичною особою та дотримується принципу субсидіарності. У складі Луганської філії функціонує відділ проблем міжрегіонального співробітництва

У 2014 році Луганська філія Державної установи “Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України” була переміщена у м.Сіверськодонецьк, а у 2022 році у м. Київ. Відповідно до Стратегії розвитку місія Луганської філії полягає у науковому супроводженні економічного розвитку Східних регіонів України, зокрема Луганської й Донецької областей. Луганська філія – це провідний науковий осередок сучасних фундаментальних та прикладних досліджень задля розвитку Східних регіонів України.

Бенефіціарами результатів наукових досліджень є державні і регіональні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи в різних сферах національного господарства України, заклади вищої освіти, громадські організації, міжнародні фонди тощо.

Сфера дослідницьких інтересів:

  • проблеми міжрегіонального співробітництва;
  • ідентифікація та позиціонування територіальних громад;
  • економіко-правове забезпечення розвитку територіальних громад;
  • стратегічне планування розвитку регіонів та територіальних громад;
  • розбудова територій відновлення в умовах декрементування просторового потенціалу країни, економічний аспект розмінування;
  • когерентність відновлення інфраструктури деокупованих територій та місцевого економічного розвитку;
  • реконфігурація адміністративно-територіального устрою: економічний аспект;
  • просторовий розвиток територіальних громад та регіонів з урахуванням наслідків мілітарного впливу.

 

КЕРІВНИЦТВО ЛУГАНСЬКОЇ ФІЛІЇ

Директор

Заблодська Інна Володимирівна 

доктор економічних наук, (спеціальність: 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка), професор (спеціальність: економіка підприємства), Заслужений економіст України, директорка Луганської філії Інституту економіко-правових досліджень ім. В. К. Мамутова Національної академії наук України, завідувач відділу проблем міжрегіонального співробітництва, консультант Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин, заступник голови Луганської обласної науково-координаційної ради Донецького наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України, заступник головного редактора журналу «Економіка та право», досвід викладацької діяльності, проведення наукових досліджень та експертиз понад 25 років.




Вчений секретар


Рогозян Юлія Сергіївна

доктор економічних наук, старший дослідник,
член Експертної ради Міністерства освіти і науки України,
член правління громадської організації «Асоціація вчених – ВПО»,
член редакційної колегії наукового журналу «Економіка та право»,
Лауреат Премії Президента України для молодих вчених 2020 року.

Народилася 8 жовтня 1988 р. в м. Перевальськ Луганської області. У 2010 році закінчила Донбаський державний технічний університет (м. Алчевськ Луганської області) за спеціальністю «Фінанси», отримала диплом з відзнакою та здобула кваліфікацію магістра фінансів. У 2012 році отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста (Національний університет «Юридична Академія України імені Ярослава Мудрого», м. Харків).

Впродовж 2010-2013 рр. навчалася в очній аспірантурі Донбаського державного технічного університету МОН України та за сумісництвом працювала асистентом, а згодом старшим викладачем кафедри обліку та аудиту даного закладу вищої освіти. Водночас з вересня 2010 р. по листопад 2014 р. працювала викладачем юридичного коледжу Донбаського державного технічного університету.

У травні 2014 р. здобула науковий ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, а у жовтні 2019 року за тією ж спеціальністю успішно захистила дисертаційну роботу на тему «Формування та реалізація домінуючої стратегії розвитку міжрегіонального економічного співробітництва» в спеціалізованій вченій раді Д 29.051.01 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля МОН України та здобула науковий ступінь доктора економічних наук (лютий 2020 р.).

З грудня 2014 р. працює у відділі проблем міжрегіонального співробітництва Луганської філії ДУ “Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Наіцональної академії наук України”: спочатку на посаді старшого наукового співробітника, а з 20 лютого 2017 року й дотепер – на посаді заступника завідувача відділу, суміщаючи обов’язки вченого секретаря філії.З початку роботи в інституті активно провадить наукові дослідження за відомчою та конкурсною тематикою в рамках наступних НДР: «Інфраструктурне забезпечення активізації міжрегіонального співробітництва в Україні» (2014– 2016 рр., фундаментальна), «Правові важелі активізації підприємницької діяльності внутрішньо переміщених осіб» (травень-грудень 2015 р., програмно-цільова, конкурсна тематика), «Економіко-правове забезпечення розвитку новоутворених територіальних громад»  (2017–2019 рр., прикладна), «Правове забезпечення досягнення балансу між економічною ефективністю та соціальною справедливістю» (квітень-грудень 2018 р., програмно-цільова, конкурсна тематика), «Ідентифікація та позиціонування об’єднаних територіальних громад Луганської й Донецької областей» (2019–2021 рр., прикладна), в межах яких підготувала наукову доповідь, 2 аналітичні та 7 доповідних записок, аналітичні матеріали, пропозиції та рекомендації, результати яких було використано у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування України.

Рогозян Ю.С. є співавтором 5 монографій, аналітичної доповіді та одноосібним автором монографії «Домінуюча стратегія розвитку міжрегіонального економічного співробітництва: формування та реалізація», має більше 85 наукових праць, серед яких 3 наукові статті в англомовних виданнях з імпакт-фактором (індексуються наукометричними базами Web of Science та Scopus), більше 40 – у фахових виданнях України та виданнях міжнародного рівня, матеріалів доповідей за результатами участі більше ніж у 35 міжнародних та національних науково-практичних заходів, має 4 свідоцтва про реєстрацію авторського права.

Юлія Рогозян брала участь в розробці національної доповіді «Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі» відділення економіки НАН України (2015 р.), аналітичної доповіді до Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2016 році», у пілотному проекті щодо виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності (Міністерство соціальної політики України в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за підтримки Світового банку, 2016 р.), в колективному гранті з проходження науково-дослідного курсу «Управління проектами місцевого розвитку» Швейцарсько-українського проекту DeSPRO (2016 р.), у спільних науково-практичних проектах Інституту економіко-правових досліджень НАН України і Фонду ім. Фрідріха Еберта «Досвід об’єднання територіальних громад на сході України: економіко-правові аспекти» (2017 р.) та  «Економіко-правові засоби стимулюючого впливу на розвиток Донбасу» (2018 р.).

У рамках роботи в експертній групі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України брала участь у підготовці методичних рекомендацій  щодо інтерактивного та анкетного опитування за напрямами досліджень індексу конкурентоспроможності регіонів (з березня 2018 р.), а в Експертній раді Міністерства освіти і науки України формує науково-експертні висновки за результатами наукової та науково-технічної експертизи з оцінювання проектів молодих вчених (з листопада 2018 р.).

З 2015 по 2019 рр. брала участь в Загальноінститутських конкурсах наукових робіт аспірантів та молодих вчених та отримала 5 дипломів І ступеня за кращі наукові роботи в номінації «Економічні науки».

Впродовж 2015-2017 рр. Юлія Рогозян була стипендіатом стипендії НАН України для молодих вчених, а у 2018-2020 рр. – стипендіатом стипендії Президента України для молодих вчених. У 2017 році нагороджена Подякою Президії Національної академії наук України за вагомі заслуги в утвердженні нерозривного зв’язку юридичних наукових досліджень з господарською практикою державного будівництва, впровадженні новітніх розробок правового регулювання економіки та активну участь у розбудові господарського законодавства та з нагоди 25-річчя від дня заснування установи.

Має сертифікати про закордонне стажування з регіональної економіки у Люксембурзі (2015 р.), Румунії (2016 р., 2018 р.), Болгарії, Туреччині (2018 р.), отримала міжнародний сертифікат офіційного офісу Peаrson Inc. (Великобританія) за спеціалізацією  –  володіння англійською мовою (рівень В2).