Економічний зміст та історичні уроки Голодомору

01 грудня 2023 року у м. Києві відбулася важлива публічна дискусія «ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ ТА ІСТОРИЧНІ УРОКИ ГОЛОДОМОРУ», організатором якої виступив відділ економічної історії Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАН України”.

Публічна дискусія мала на меті обговорення і осмислення економічних причин та довгострокових наслідків Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, а також вироблення консенсусної позиції щодо можливості використання історичного досвіду Голодомору як підґрунтя для розбудови ефективної моделі економічного розвитку України. Захід присвячено 90-річчю Голодомору в Україні та 95-річчю з дня народження одного із перших дослідників економічних причин Голодомору Всеволода Голубничого (1928-1977).

Захід зібрав більше 80 учасників, у тому числі 51 – он-лайн.

Від Луганської філії Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України» на заході були присутні співробітники відділу проблем міжрегіонального співробітництва: заступник завідувача відділу, д.е.н., ст. досл. Юлія РОГОЗЯН та старший науковий співробітник, к.е.н., доц. Світлана ГРЕЧАНА.

Світлана ГРЕЧАНА виступила на заході, наголосивши на виключній актуальності обраних організаторами питань в контексті воєнного стану в Україні, а також зауважила про необхідність проведення досліджень крізь економіко-історичну призму.