The Role Of The State In Development And Innovation

18 січня 2024 року, на міжнародній освітній платформі Ukraine Global Faculty відбулась онлайн лекція професора, заступника директора Інституту інновацій та публічного управління Університетського коледжу Лондона Rainer Kattel  на тему: «The Role Of The State In Development And Innovation».

Професор Каттель під час своєі лекції, спираючись на основні ідеї своєї книги «How do make an entrepreneurial state. Why innovation needs bureaucracy» (Yale, 2022), пояснив учасникам, як державні організації є ключовими для реалізації успішної політики розвитку та інновацій.

В заході взяли участь:  к.ю.н. Антон СОШНИКОВ та здобувачі вищої освіти Інституту (Юлія ЄРШОВА,    Олексій КОБЕЦЬ, Данііл РАДЧЕНКОРоман САВЧЕНКО, Вадим Харчук, Тетяна ПРОСКУРНЯ та інші).

Rainer Kattel обіймає посаду заступника директора Інституту інновацій та публічного управління Університетського коледжу Лондона, а також є професором інновацій та публічного управління. Вивчав філософію, політичну філософію, класичну літературу та державне управління в Тартуському університеті (Естонія) та Марбурзькому університеті (Німеччина). Протягом 10 років очолював Школу інновацій та управління ім. Рагнара Нурксе, перетворивши її на один з провідних навчальних закладів у сфері інновацій та управління в регіоні. Також професор Каттель працював у різних комісіях з питань державної політики, в тому числі в Естонській дослідницькій раді та Європейському науковому фонді. Був експертом в ОЕСР, ПРООН та Європейській комісії, а також членом Ради E-Estonia, що є дорадчим органом прем’єр-міністра Естонії. Наразі Райнер очолює Раду з питань гендерної рівності в Уряді Естонії.

Має багато публікацій на тему інноваційної політики та управління. Його дослідницькі інтереси також включають інновації в державному секторі, зокрема цифрову трансформацію та фінансіалізацію. Його останні книги – «The Elgar Handbook of Alternative Theories of Economic Development» (за редакцією Еріка Райнерта та Джаяті Гоша; Elgar, 2016) та «How to make an Entrepreneurial State. Why Innovation needs Bureaucracy» (з Вольфгангом Дрехслером та Ерккі Каро; Єль, 2022), остання з яких стала лауреатом книжкової премії Академії управління ім. Джорджа Р. Террі у 2023 році. У 2013 році отримав Національну наукову премію Естонії за роботу у сфері інноваційної політики.