Інформація про Ресурсний Центр соціально-правової та професійної підтримки співробітників переміщених ЗВО/ наукових установ
Ресурсний Центр соціально-правової та професійної підтримки співробітників переміщених закладів вищої освіти (ЗВО) і наукових установ створений в 2019 році за підтримки Офісу Ради Європи в Україні. Діяльність Центру та його статус базуються на принципах, закладених в Меморандумі взаєморозуміння між Урядом України та Радою Європи про створення в Україні Офісу Ради Європи та його правового статусу від 06.11.2006.
Метою створення Центру є консолідація зусиль співробітників переміщених ЗВО/наукових установ у напрямі захисту власних прав і свобод, сприяння адаптації та інтеграції у вітчизняне/міжнародне наукове співтовариство, попередження відтоку кадрового потенціалу, підвищення конкурентоспроможності на ринку освітніх послуг.
Пандемія COVID-19 у 2020 р. лише підсилила актуальність функціонування Ресурсного Центу у напрямі забезпечення співробітникам Інституту та вченим і викладачам – внутрішньо переміщеним особам можливостей дистанційної участі у різних заходах: онлайн лекціях, конференціях, форумах, круглих столах та нарадах із залученням технічних засобів конференц-зв`язку, наявних в Центрі (швидкий інтернет, професійна веб-камера, проектор, екран, ноутбуки, принтер/сканер/копір тощо). Площа Центру дозволяє працювати до 10 особам одночасно із забезпеченням необхідної дистанції та інших санітарних нормативів, встановлених Кабінетом Міністрів України. В Центрі наявні всі необхідні захисні засоби, санітайзери тощо.
Завдання Центру:
- Створення Ресурсного Центру соціально-правової та професійної підтримки переміщених ЗВО/наукових установ на базі Інституту економіко-правових досліджень НАН України, а також інтернет сторінки на сайті установи.
- Вироблення методики здійснення планомірного та ґрунтовного аналізу наявних проблем у сфері захисту прав співробітників переміщених ЗВО/наукових установ та членів їх сімей, б) механізмів реагування на їх порушення і надання допомоги, а також в) систематичний моніторинг динаміки змін.
- Забезпечення можливості систематичного міжінституційного, міжвідомчого та міжнародного співробітництва (організації спільних заходів, особистого спілкування, листування тощо) з метою вчасного і комплексного вирішення проблем співробітників переміщених ЗВО/наукових установ і членів їх сімей, розвитку їх професійної перспективи.
- Розширення мережі комунікації і потенціалу гнучкої взаємодії і співпраці співробітників переміщених ЗВО/наукових установ з практикуючими фахівцями у сфері права, психології, педагогіки, ін. та службовцями відповідних органів державної влади (зокрема, МОН, інших міністерств, НАН та інших) з питань вирішення проблем вчених-ВПО та членів їх сімей.
- Створення умов для відкритого кросингу професійними знаннями, досвідом та науково-практичними ідеями, науковою інформацією та експертними порадами між співробітниками переміщених ЗВО/наукових установ на національному та міжнародному рівнях.
- Просування науково-обґрунтованих пропозицій у рішення органів влади шляхом інтегрування представників Центру у громадсько-консультативні ради при органах місцевої влади.
- Забезпечення індивідуальної та колективної (в межах встановлених нормативів) дистанційної, в т.ч. онлайн, роботи співробітників Інституту та вчених і викладачів – внутрішньо переміщених осіб в умовах пандемії COVID-19.
- Волонтерська та консультативна допомога мобілізованим співробітникам Інституту та НАН України, внутрішньо переміщених закладів вищої освіти, координація допомоги підрозділам Збройних Сил України, Національної гвардії України, Прикордонної служби України тощо.
На базі Центру постійно проводяться захисти докторських і кандидатських дисертацій спеціалізованими радами внутрішньо переміщених вищих навчальних закладів, семінари, тренінги, круглі столи тощо. Центр сприяє комунікації вчених – внутрішньо переміщених осіб з органами центральної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та міжнародними інституціями. Існує можливість науково-експертної підтримки проектів та заходів, які проводяться (проводитимуться) переміщеними ЗВО/науковими установами силами творчого колективу Інституту економіко-правових досліджень НАН України, який має значний досвід такої діяльності на національному та міжнародному рівнях.
При Центрі створено фонд колективного користування науковою та науково-практичною літературою, який поповнюється як виданнями Інституту, так і виданнями інших установ, закладів вищої освіти тощо.
Центр на постійній основі співпрацює з Громадською організацією «Асоціація вчених – внутрішньо переміщених осіб».
Центр відкритий до співпраці з усіма зацікавленими особами: науковими установами, закладами вищої освіти та громадськими організаціями.
Керівник Центру – Гудіма Тетяна Степанівна, e-mail: gudima.t@ukr.net
Адміністратор Центру – Ілларіонов Олександр Юрійович, тел.моб. +380509490905, e-mail: allexillarionov@gmail.com
Адреса Центру: 03057, м. Київ, вул. Марії Капніст, 2, оф. 227