В Українському союзі промисловців і підприємців підвели підсумки економіки в 2021 році та визначили основні пріоритети на наступний рік. Серед здобутків було названо втримання макроекономічної стабільності, чому сприяли рекордні врожаї в АПК і їх експорт, прийняття законопроєкту №3739 про локалізацію в машинобудуванні (щоправда, в урізаному вигляді), посилення соціального діалогу уряду, роботодавців і профспілок.
Поза тим, в Україні через пандемію коронавірусу та аномальний ріст цін на енергоресурси загострилися хронічні проблеми економіки: фінансовий голод підприємств, спроби посилити фіскальний тиск на мале підприємництво через окремі законодавчі зміни, відсутність комплексних програм державної антикризової підтримки і компенсаторних заходів тощо.
На цьому наголосили учасники засідання Правління УСПП, до якого доєдналися керівники промислових підприємств, профільних ділових асоціацій – хімпрому, легкої промисловості, будівельників, агропереробки, народні депутати України, науковці та багато інших. Також за дорученням керівництва Інституту, участь у засіданні Правління Українського союзу промисловців і підприємців взяв також старший науковий співробітник Інституту, дослідник Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки, кандидат юридичних наук Сошников Антон Олександрович.
Президент УСПП Анатолій Кінах у своєму виступі підкреслив, що найбільше ділову спільноту зараз турбує стан промисловості, адже це і робочі місця, і наповнення бюджету.
Пройшла процедура прийняття нових членів УСПП, обрання віце-президента з питань співпраці із підприємствами оборонного комплексу України – ним став С. Змієвець. Також підписаний меморандум про співробітництво із Асоціацією помічників народних депутатів України, підбито підсумки проведеного за ініціативи УСПП хакатону для вугледобувних міст тощо.